Ośmiotygodniowy kurs uważnego życia MBLC

(Mindfulness-Based Living Course)

 

Trening uważności/mindfulness to świadoma praca z umysłem, w ramach praktyki świeckiej medytacji. Korzyści, jakie przynosi rozwijanie uważności, są różnorakie i mają zastosowanie w różnych sferach życia – tak prywatnego jak i zawodowego.

 

Ośmiotygodniowy kurs uważnego życia MBLC został opracowany przez Mindfulness Association, ma ściśle określoną strukturę i potwierdzoną skuteczność. Jestem certyfikowanym nauczycielem tej metody. W sytuacji pandemii przeniosłam kursy z moich sal medytacyjnych w Pruszkowie i Grodzisku Mazowieckim do internetu.

 

Kursy MBLC organizuję, w formie stacjonarnej, w Pruszkowie i Grodzisku Mazowieckim. Ogłoszenia o kursach regularnie zamieszczam na Facebooku, na stronie Dominika pisze i medytuje. Jeśli nie korzystasz z Facebooka, a interesuje Cię kurs w Pruszkowie, Grodzisku albo w formie online, napisz do mnie - będę Cię informować o kursach, jakie w najbliższym czasie planuję.

 

 

Dominika Bartmann podczas zajęć
Czy kurs uważności przez internet ma sens?

 

Zapewniam Cię, że tak. Siadając razem do wspólnej medytacji tworzymy przestrzeń skupienia, która obejmuje nasze domy. W ten sposób uważność wkracza w nasze życie od samego początku.
Nie szkodzi, jeśli do Twojego pokoju wbiegnie dziecko, jeśli w sąsiednim pokoju rozdzwoni się telefon. Tak wygląda nasza codzienność. Pełno w niej rozproszeń. Uczymy się wyciszać w samym centrum naszego zabieganego, skomplikowanego życia. Szybko dostrzeżesz efekty swojej pracy.

 

 

 

Korzyści, jakich możesz się spodziewać po kursie:

 

Redukcja stresu
Wzrost odporności psychicznej
Wzrost odczuwanej jakości życia
Większe opanowanie i regulacja emocji
Poprawa koncentracji i efektywności
Usprawnienie procesów uczenia się
Lepsze radzenie sobie z bólem i dolegliwościami fizycznymi
Zdrowszy i głębszy sen
Łagodniejszy i bardziej życzliwy stosunek do siebie

 

 

Spokojna tafla wody o świcie
Kwiaty ostu w świetle dnia
Kurs obejmuje:

 

osiem cotygodniowych dwugodzinnych spotkań na żywo;
sześciogodzinny dzień praktyki;
oraz dwugodzinne spotkanie wspierające i utrwalające praktykę w miesiąc po zakończeniu kursu.
Uczestnicy otrzymają podręcznik oraz nagrania do samodzielnej praktyki; dla uzyskania maksimum korzyści, uczestnicy zobowiązują się do co najmniej 30 min. praktyki własnej dziennie.

 

 

 

Harmonogram kursu

Sesja 1 – Czym jest Mindfulness i po co praktykować
Sesja 2 – Ciało jako miejsce bycia obecnym
Sesja 3 – Wprowadzenie podpory uważności
Sesja 4 – Praca z rozkojarzeniem
Sesja 5 – Badanie strumienia myśli
Sesja 6 – Postawa obserwatora
Sesja 7 – Samoakceptacja
Sesja 8 – Życie w oparciu o Mindfulness
Sesja sześciogodzinna – w drugiej połowie kursu, w sobotę lub niedzielę (do uzgodnienia).

 

 

Skały oświetlone zachodzącym słońcem
Dominika Bartmann, prowadząca
Prowadząca: Dominika Bartmann, psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia, nauczyciel uważności i współczucia Mindfulness Association, certyfikowany coach kryzysowy;
Miejsce: Studio uważności, PRUSZKÓW, Guzikowa 21
Wirtualne miejsce: platforma zoom

 

Koszt: 1000 PLN
Jeżeli zależy Ci na uczestnictwie w kursie, a jedyną przeszkodą jest cena, szczerze mi o tym powiedz i poszukamy rozwiązania.
Jeżeli chcesz odbyć kurs, lecz nie pasuje Ci zaproponowany przeze mnie termin zajęć, także proszę o kontakt.

Zainteresowana? Zainteresowany?

Czekam na wiadomość. Nie jest to jeszcze wiążąca deklaracja udziału, raczej znak od Ciebie, że się nad tym zastanawiasz. Wypełnij formularz, żebyśmy mogli się skontaktować i omówić Twoją sytuację:

 

  Imię i nazwisko

  Adres e-mail

  Jeśli szukasz pomocy, wsparcia, chcesz rozwijać uważność albo rozważasz terapię, napisz do mnie  logo nauczyciela Mindfulness Association

  Co to oznacza, że jestem certyfikowanym nauczycielem Mindfulness Association?

  Oprócz tego, że ukończyłam szkolenia i zdałam egzaminy końcowe poświadczające moją gotowość do nauczania, mam szereg obowiązków: muszę uczestniczyć w co najmniej jednym kursie doskonalącym moje umiejętności w roku, wziąć udział w odosobnieniu pogłębiającym praktykę oraz poddawać się superwizji. Tylko dlatego, że spełniam te wszystkie warunki, wolno mi posługiwać się powyższym logo.