Ośmiotygodniowy kurs uważnego życia MBLC

(Mindfulness-Based Living Course)

 

Trening uważności/mindfulness to świadoma praca z umysłem, w ramach praktyki świeckiej medytacji. Korzyści, jakie przynosi rozwijanie uważności, są różnorakie i mają zastosowanie w różnych sferach życia – tak prywatnego jak i zawodowego.

 

Ośmiotygodniowy kurs uważnego życia MBLC został opracowany przez Mindfulness Association, ma ściśle określoną strukturę i potwierdzoną skuteczność. Jestem certyfikowanym nauczycielem tej metody. W sytuacji pandemii przeniosłam kursy z moich sal medytacyjnych w Pruszkowie i Grodzisku Mazowieckim do internetu.

 

Kursy MBLC organizuję, w formie stacjonarnej, w Pruszkowie i Grodzisku Mazowieckim. Ogłoszenia o kursach regularnie zamieszczam na Facebooku, na stronie Dominika pisze i medytuje. Jeśli nie korzystasz z Facebooka, a interesuje Cię kurs w Pruszkowie, Grodzisku albo w formie online, napisz do mnie - będę Cię informować o kursach, jakie w najbliższym czasie planuję.

 

 

Dominika Bartmann podczas zajęć
Czy kurs uważności przez internet ma sens?

 

Zapewniam Cię, że tak. Siadając razem do wspólnej medytacji tworzymy przestrzeń skupienia, która obejmuje nasze domy. W ten sposób uważność wkracza w nasze życie od samego początku.
Nie szkodzi, jeśli do Twojego pokoju wbiegnie dziecko, jeśli w sąsiednim pokoju rozdzwoni się telefon. Tak wygląda nasza codzienność. Pełno w niej rozproszeń. Uczymy się wyciszać w samym centrum naszego zabieganego, skomplikowanego życia. Szybko dostrzeżesz efekty swojej pracy.

 

 

 

Korzyści, jakich możesz się spodziewać po kursie:

 

Redukcja stresu
Wzrost odporności psychicznej
Wzrost odczuwanej jakości życia
Większe opanowanie i regulacja emocji
Poprawa koncentracji i efektywności
Usprawnienie procesów uczenia się
Lepsze radzenie sobie z bólem i dolegliwościami fizycznymi
Zdrowszy i głębszy sen
Łagodniejszy i bardziej życzliwy stosunek do siebie

 

 

Spokojna tafla wody o świcie
Kwiaty ostu w świetle dnia
Kurs obejmuje:

 

osiem cotygodniowych dwugodzinnych spotkań na żywo;
sześciogodzinny dzień praktyki;
oraz dwugodzinne spotkanie wspierające i utrwalające praktykę w miesiąc po zakończeniu kursu.
Uczestnicy otrzymają podręcznik oraz nagrania do samodzielnej praktyki; dla uzyskania maksimum korzyści, uczestnicy zobowiązują się do co najmniej 30 min. praktyki własnej dziennie.

 

 

 

Harmonogram kursu

Sesja 1 – Czym jest Mindfulness i po co praktykować
Sesja 2 – Ciało jako miejsce bycia obecnym
Sesja 3 – Wprowadzenie podpory uważności
Sesja 4 – Praca z rozkojarzeniem
Sesja 5 – Badanie strumienia myśli
Sesja 6 – Postawa obserwatora
Sesja 7 – Samoakceptacja
Sesja 8 – Życie w oparciu o Mindfulness
Sesja sześciogodzinna – w drugiej połowie kursu, w sobotę lub niedzielę (do uzgodnienia).

 

 

Skały oświetlone zachodzącym słońcem
Dominika Bartmann, prowadząca
Prowadząca: Dominika Bartmann, psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia, nauczyciel uważności i współczucia Mindfulness Association, certyfikowany coach kryzysowy;
Miejsce: Studio uważności, PRUSZKÓW, Guzikowa 21
Wirtualne miejsce: platforma zoom

 

Koszt: 1200 PLN
Jeżeli zależy Ci na uczestnictwie w kursie, a jedyną przeszkodą jest cena, szczerze mi o tym powiedz i poszukamy rozwiązania.
Jeżeli chcesz odbyć kurs, lecz nie pasuje Ci zaproponowany przeze mnie termin zajęć, także proszę o kontakt.

Zainteresowana? Zainteresowany?

Czekam na wiadomość. Nie jest to jeszcze wiążąca deklaracja udziału, raczej znak od Ciebie, że się nad tym zastanawiasz. Wypełnij formularz, żebyśmy mogli się skontaktować i omówić Twoją sytuację:

 

    Imię i nazwisko

    Adres e-mail

    Jeśli szukasz pomocy, wsparcia, chcesz rozwijać uważność albo rozważasz terapię, napisz do mnie    Co to oznacza, że jestem certyfikowanym nauczycielem Mindfulness Association?

    Oprócz tego, że ukończyłam szkolenia i zdałam egzaminy końcowe poświadczające moją gotowość do nauczania, mam szereg obowiązków: muszę uczestniczyć w co najmniej jednym kursie doskonalącym moje umiejętności w roku, wziąć udział w odosobnieniu pogłębiającym praktykę oraz poddawać się superwizji. Tylko dlatego, że spełniam te wszystkie warunki, wolno mi posługiwać się powyższym logo.