Zmagasz się z jakąś trudnością i zastanawiasz się, czy uważność mogłaby pomóc?
Czujesz, że uważność jest dla Ciebie, lecz nie wiesz, jak zacząć?
Potrzebujesz motywacji, by utrzymać praktykę dłużej i naprawdę doświadczyć jej korzyści?
Chciałabym być dla Ciebie pomocna.
Będę przygotowywała materiały dla osób zainteresowanych uważnością. Jeśli wpiszesz się na moją listę, powiadomię Cię o nowych treściach, ćwiczeniach, kursach czy innych swoich pomysłach.
Uważność jest naturalnym stanem człowieka, którego wszyscy doświadczyliśmy w dzieciństwie. Pamiętasz, jak kiedyś zachwycaliśmy się pierwszymi płatkami śniegu, jaką radość budziły w nas zupełnie zwyczajne zdarzenia: spacer z mamą, wspólne czytanie, gotowanie budyniu, oglądanie fajerwerków przez okno w sylwestrową noc?
       W miarę dorastania ważniejsze od tych doświadczeń stały się myśli: planowanie przyszłości, czekanie na coś, obawy przed czymś, tęsknoty za czymś. Zamiast żyć tu i teraz, staliśmy się zakładnikami naszych umysłów, znaczna część życia nam ucieka.
       Ale tak wcale być nie musi. Możesz zdecydować, że od dziś będziesz bardziej obecny w swoim życiu, że staniesz się bardziej uważny. Przypomnij sobie, jak to jest: być uważnym. Co dzięki temu zyskujesz?
       Stan uważności, choć tak naturalny, w dorosłości wcale nie przychodzi łatwo. Trzeba nad nim pracować. Z wytrwałością, życzliwością do siebie, nieoceniająco. Ze świadomością, że czasem będzie Ci łatwiej, a czasami bardzo trudno. Zwłaszcza w tych okresach trudności przyda Ci się wsparcie. Dużą pomocą służy nauczyciel podczas treningu uważności i grupa, w której się uczysz.
       Jeśli w tej chwili nie możesz liczyć na wsparcie nauczyciela i grupy, wypróbuj treści, jakie będę udostępniać na tej stronie.
Twoje dane są u mnie bezpieczne, nie udostępnię ich nikomu.
     „Dominika medytuje” jest nową inicjatywą, jeszcze nie wiem, jaki będzie jej ostateczny kształt – czy będzie głównie blogiem, platformą edukacyjną czy może forum wymiany doświadczeń dla osób zainteresowanych uważnością. W każdej chwili możesz wypisać się z mojej listy, jeśli tak zadecydujesz.